2.El Asus Bilgisayar Alan Yerler, Masaüstü bilgisayar devrinin kapanması, laptopların yaygınlaşmasıyla gerçekleşmiştir. Taşıma kolaylığı sağlamaları, özgür çalışma ortamı yaratmaları bu ürünleri herkes tarafından tercih edilir kılmıştır. Hal böyle olunca piyasada farklı markalar farklı modeller üreterek kullanıcıların beğenisine sunmuştur. Fiyatları değişkenlik gösteren bu laptoplardan Asus markası da farklı modelleri ve renkleriyle öne çıkmaktadır. Asus bilgisayar alan yerler, elindeki ürünü satmak isteyenler için de bir pazar oluşturmaktadır. Modeller arasında rekabet bu kadar fazla olunca kullanıcılar da üst modellere geçmek istemektedir. Bu durum da 2. el Asus Notebook alan yerler arayışını doğurmaktadır. Asus laptop satmak istiyorum diyenler, firmamız ile iletişim kurabilir. Firmamız, kullanıcıların elindeki mevcut Asus marka laptop ve notebookları almakta, bu konuda piyasaya olumlu katkılar sunmaktadır.

Asus Bilgisayarlar
Asus marka laptop ve notebooklarda farklı ram kapasiteleri, özellikleri, tasarım farkları bulunmaktadır. Ürünlerin fiyatları da bu özelliklere paralel olarak artıp azalmaktadır. İş amaçlı kullanılan ya da yazı yazmak için kullanılan modellerde ekran çözünürlüğü, dokunmatik özellik, ekran kartı tipi de değişkenlik göstermektedir. Tasarımlarıyla da fark yaratan modeller, ikinci el Asus alan yerler için de cazip ürünlerdir. Hem notebook hem de masaüstü bilgisayarlar, ikinci el piyasasında geniş bir pazara sahiptir. Sıfır ürünlerin fiyat artışı nedeniyle ikinci ele yönelen kullanıcılar, sıfır Asus laptop alan yerler ile de iletişime geçerek kullanmadıkları cihazı elden çıkarabilmektedir. Çözünürlükleri farklı olan Asus modellerinden kurgu, grafik işlemleri için kullanmak üzere bir model seçilecekse, işlemci hızının ve ekran çözünürlüğünün yüksek olması da önemlidir. Ayrıca erken ısınmayan modeller, kullanım açısından büyük kolaylık sağlamaktadır.

Ürün çeşitliliği içinde karar vermekte zorlananlar da yine ikinci el pazarına yönelebilmektedir. Uygun fiyata ürünlerin alınmasını ve kâra geçerek eldeki ürünün satılmasını mümkün kılan bu pazarda, Asus masaüstü bilgisayar alan yer de bulunmaktadır. Bazen masaüstü bilgisayarda çalışmayı gerektiren işler yapan kişiler bu işten ayrılabilmekte ve daha kullanışlı, konforlu bir laptop almak istemektedir. Bu gibi durumlarda firmamızla görüşerek ellerindeki masaüstü bilgisayarı satmaları mümkündür.