Her ne kadar son yıllarda laptop ve notebook alanında bir atılım yaşansa da masaüstü bilgisayarlar önemini hiç kaybetmedi. Kurgu yapan, oyun oynayan, yüksek performans gösteren bilgisayarlara ihtiyaç duyanlar, taşıma kolaylığına sahip olmasa da masaüstü bilgisayarları kullanmaya devam etmekte. Sıfır ürünlerin yanı sıra toplama masaüstü bilgisayar satın alan yerler ya da toplama bilgisayar alan yerler de sektörde farklı bir pazar oluşturmaktadır. Bu konuda ikinci el ürün alımı ve satımı yapan firmalar öne çıkmaktadır ancak firmamız, 2. el masaüstü bilgisayarımı nereye satabilirim diyenlerin sorusunu yanıtlamak üzere bu alanda güvenilir bir hizmet sağlamaktadır.

Masaüstü Bilgisayarların Avantajları
Masaüstü ve dizüstü bilgisayarlar farklı avantaj ve dezavantajlara sahiptir. Bilgisayar seçimi yapılırken kullanım amacı ve bütçe öncelikli tercih sebeplerinden olmalıdır. İkinci el masaüstü bilgisayar satın alanlar, bilgisayarı toplama olarak satın alsalar da sorun yaşamazlar. Önemli olan iyi bir araştırma yapmak ve doğru yerlerden ürün almaktır.
Dizüstü bilgisayarlar her yere götürülmekte, otobüste, okulda, iş yerinde kullanım özgürlüğü sunmaktadır. Yer sıkıntısı yaşatmayan, kablosuz kullanımı olanaklı kılan, hafif olan bu bilgisayarlar, tvlere de bağlanabilmekte hatta yatakta dahi kullanılmaktadır. Ancak ekran kartlarının ve ramlerinin sabit olması, kimi kullanıcılar için dezavantaj teşkil eder. Bir de oyun bilgisayarı olarak kullanılmaları, masaüstü modellere göre daha meşakkatlidir. İyi bir oyun bilgisayarı özelliği gösteren laptoplar ise yüksek fiyatlarıyla el yakmaktadır. Ancak farklı kullanım için dizüstü bilgisayar almak isteyenler, masaüstü bilgisayar alan yerler ile iletişim kurarak ellerindeki ürünü satabilmektedir. Firmamız, masaüstü bilgisayarımı satmak istiyorum diyen herkesin iletişime geçebileceği bir yerdir.

Masaüstü bilgisayarlar ise fiyat performans açısından daha iyidir. Daha uzun süre dayanırlar ve darbelere karşı daha dayanıklıdırlar. Çok yer kaplasalar da olumlu özellikleri de yadsınamaz. Ek bileşenlerinin olması, bilgisayarı dilediğiniz gibi dizayn etmenize de yarar. Tüm bu sebepler masaüstü bilgisayar almak isteyenler için cazip gelir. İkinci el olarak alınıp satılan masaüstü bilgisayarlar toplama olarak da sık kullanılır ve bu sayede bilgisayarın performansını yükseltmek mümkün olur.